19 Ağustos 2019 Pazartesi

Azıcık Bakırla Karışık Açık Kumral Saç Rengi


Bir Gebze New Cadde Kuaför yapımı. Saçlarıma Mehmet Gülçiçek tarafından uygulandı ve sonuçtan memnun kaldım.
Tarçın ve bakır tonlarını seviyorum. 1 - 2 yıl önce saçlarımı bu tonlarda boyatmıştım fakat bir sürü beyaz saçınız olunca iyi olmuyor. Dipler biraz geldiği zaman kötü bir görünüm oluşuyor. Açık kumral tonları, en çok da sarıya çalanı sanırım, bu açıdan daha avantajlı.Bir ay kadar önce gittiğim bir kuaför, saçlarımı açık kumrala boyarken biraz bakır rengi karıştırmayı önermiş, ben de kabul etmiştim. Hem bakır rengini sevdiğim için, hem de saçlarımın alt kısımlarında, daha önceki bakır rengi boyamadan kalan renge el sürdürmediğim için teklif etti bunu. Sevdiğim o ton biraz daha kalsın da, varsın saçlarım renk itibariyle biraz karışık görünsün. Ben de, yıllardır kuaförlerde çalışan tanıdığım bir genç kadının tavsiyesiyle New Cadde'ye gittiğim zaman, Mehmet Bey'den aynı şeyi yapmasını istedim. 


Kumrala az bakır karıştırmasını yani. O da yaptı sağ olsun. Ben ayrılırken ne istediğimi iyice anlamış olduğunu söyledi, bir daha sefere bakır oranını biraz daha arttıracak. Kendisini yukarıda görüyorsunuz. Gebze New Cadde Kuaför


Osman Yılmaz Mahallesi Millet Caddesi'nde, 7 ay kadar önce açılmış. Sahibi ve çalışanları bu işi uzun yıllardır Gebze'den İstanbul'a, Bostancı ve Küçükyalı civarına giderek yapıyorlarmış. Bir araya gelip yaşadıkları yerde bir dükkan açmaya karar vermişler. Hatırladığım kadarıyla hikayesi böyle.


Mehmet Bey'in tavsiyesini dikkate alarak uzunca bir aradan sonra saçlarımın uçlarını da biraz kestirdim. Haklı olduğunu biliyordum; kırıkları aldırmak saç dökülmesini azaltıyor gerçekten. Saçlarım yine dökülüyor ama miktar kesinlikle daha az.

Müşterisinin nabzını iyi ölçen biri çıktı kuaförüm. Ne kadar konuşmak isterseniz o kadar konuşuyor. İnsana durmadan "Size bir de şunu, ayrıca bunu, üstüne bir de ötekini yapalım" diyerek ayar etmiyor ki birkaç kere fön çektirmek için gittiğim bir kuaförden sırf o sebeple ayağımı kestim ben. Bana manikür, pedikür ve bir şeyler daha teklif ettiler. Durmadan saçımı başımı, elimi ayağımı süzüp "Şuna bir de şu hizmeti paketleyelim." diye düşündükleri hissine kapıldım. 


Yukarıda da kuaförde içtiğim kahveyi görüyorsunuz. Servisin racona uygun olması hoşuma gitti. Güzel bir bardakta su, bir tane lokum; bunların maliyeti nedir ki - ama müşterinizin gönlünü okşar. Haksızlık etmeyeyim, gittiğim kuaförlerin hemen hepsinde çay kahve teklifi gelmiştir. Ama her yerde servis böyle olmaz. Olduğu zaman da bunu fark edersiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme