28 Mayıs 2019 Salı

Esnaflık Açısından Gebze Kılıç Elektronik


Sel'li Beko Kumanda bulmamı sağlayan yer, ki o konuda da ayrıca yazmayı düşünüyorum. Bu benim için önemli bir ihtiyaçtı ve o kumanda bulunması kolay bir şey değildi. Bunu gayet iyi anladım. Çünkü Gebze Kılıç Elektronik çalışanları...orta yaşlı arkadaş sahibiydi sanırım, iki tane de genç adam vardı...neyse işte, benim için galiba 5 - 6 yere telefon ettiler ve aradığımı bulmamı sağlamaya çalıştılar. Kumanda orada yoktu ve nereye sorsalar "Yok" cevabını alıyorlardı.
Bir yerde bir tanecik varmış aslında ama onu Hasan Abiye vermişler. Acayip bozuldum. Yani, Hasan Bey kimse ona da lazım olmuş demek ki, ne diyebilirim ama bir an sinir içinde benim hakkım olan bir şeyi almış gibi hissettim.

Dükkanda 15 - 20 dakika oturdum galiba. "Tamir ettirebilir miyim, internetten baksam mı?" gibi sorular sormaya başladım. Evdeki televizyon eski ve değiştirmeyi de pek düşünmedim. Bir gün alırım belki ama eski model bir şey olması şimdiki halde umurumda değil. Bana yetiyor. Böyle olunca, kumandası da eski model oluyor tabii. Kolay kolay bulunmuyor.

Ama bulundu sonunda. Son telefon konuşmasından sonra beni Şehit Numan Dede Caddesinde bir pasaja yönlendirdiler. Pasajın girişinde yaşlıca bir erkeğin işlettiği bir tezgah vardı. Kumandanın çalıştığını kontrol etmiş, pillerini takmış, gelip almamı bekliyor. Gittim aldım ben de. Çok iyi oldu. Televizyonun eski olması dert değil ama kanalları ve ses seviyesini elle değiştirmek sinir bozucu. Sanki 100 yıldır yapmamışım bunu. Hiç hoşuma gitmedi.

Sonuç olarak Gebze Kılıç Elektronik çok başarılı, çok iyi bir esnaflık gösterisi sergiledi bana karşı. İyi günlerinde mi idiler, yoksa hep mi öyledirler bilmiyorum ama oyumu ikinci şıkka veriyorum. Öyle hissettim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder